Co robić podczas trwających ferii zimowych na Mazowszu?

Co robić podczas trwających ferii zimowych na Mazowszu?

Na początku lutego kolejne województwa rozpoczęły ferie zimowe. Jednym z nich jest właśnie województwo Mazowieckie. Dzieci w wieku szkolnym mają jeszcze cały tydzień wolnego. Wiele z nich z pewnością wyruszyło z rodzicami na wycieczki, jednak nie każdy ma taką możliwość. Sprawdźmy jakie atrakcje zaplanowały mazowieckie miejscowości, żeby dzieci nie nudziły się w domu.

Warszawa

Wszystkim młodym warszawiakom polecamy wycieczkę do Domu Kultury “Świt”. To właśnie tam organizowane są warsztaty plastyczne i dla majsterkowiczów. Te pierwsze o nazwie “Ogrzej się sztuką” odbywają się 3 razy w tygodniu od 13:00 do 16:00. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci 7, 8 i 11 lutego. Warsztaty dla majsterkowiczów miały miejsce tylko w 1 tygodniu ferii. Dodatkowo przez całe ferie od 7:30 do 17:00 dzieci mogą brać udział w Olimpijskich półkoloniach zimowych.

Do Wilanowa zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi, które fascynują się przyrodą. “Zielone spotkania z przyrodą” przewidziane są dla najmłodszych od 6 roku życia i ich opiekunów. W ich trakcie znajdzie się czas na spacery po ogrodach i rezerwacie przyrody oraz na obserwację żyjących tam zwierząt. Przewodnicy z pewnością doskonale opowiedzą o przyrodzie i dzikich stworzeniach.

Nie zabraknie też atrakcji dla aktywnych dzieci. W stolicy można korzystać z aż 15 lodowisk. Dodatkowo na Górce Szczęśliwickiej uruchomione są dwa wyciągi i dwustumetrowa trasa dla narciarzy i snowboardzistów. Stok działa codziennie od 10 do 20 i jest oświetlony.

Płock

Warszawa oczywiście nie jest jedynym miastem, które w trakcie ferii organizuje zajęcia dla dzieci i dorosłych. W Płocku można pójść z pociechami do Książnicy Płockiej, w której organizowane są pokazy filmowe, turnieje gier planszowych i komputerowych. Dodatkowo dla maluchów w wieku 2-5 lat zaplanowane są zabawy ruchowe i plastyczne. Nie zabraknie też warsztatów z programowania dla trochę starszych dzieci.

Płocki Teatr również postanowił zaplanować coś z okazji ferii. Wybierając się do niego z pewnością traficie na interesujący spektakl, ponieważ granych będzie ich aż 10. Cały repertuar znaleźć możecie na stronie internetowej Teatru.

Młodzieżowy Dom Kultury także nie przechodzi obok ferii zimowych obojętnie. To właśnie tam powinien pójść każdy, kto interesuje się fotografią albo sztuką. To właśnie tam organizowane będą warsztaty artystyczne i fotograficzne, zajęcia teatralne i sportowe.

Jeśli interesuje Was co dzieje się w trakcie ferii w Radomiu to koniecznie zajrzyjcie na portal RadomInfo.