Gdzie można zgłosić się z pomocą uchodźcom z Ukrainy w Mazowieckim?

Gdzie można zgłosić się z pomocą uchodźcom z Ukrainy w Mazowieckim?

Od prawie 2 tygodni temat wojny w Ukrainie jest najczęściej poruszaną kwestią. Zdecydowanie większość Ukraińców szuka schronienia przed wojną właśnie w naszym kraju. Z tego powodu również odczuwamy tę wojnę. Na całe szczęście ogromna liczba Polaków niesie pomoc Ukrainie w tych ciężkich czasach. Jeśli również jesteście chętni do pomocy to możecie zrobić to na przynajmniej kilka różnych sposobów. 

Jednym z najszybszych sposobów jest wysłać pieniądze do fundacji, która zapewnia za to opiekę i niezbędne produkty potrzebującym. Inną pomocą jest zakupienie potrzebnych rzeczy i zaniesienie ich do jednego z wielu punktów, które przekazują to dalej potrzebującym. Jeśli macie taką możliwość, to możecie zgłosić się jako wolontariusze w takich punktach. Potrzebne są osoby do zbierania paczek z darami, transportowania Ukraińców albo tłumaczenia. Jeszcze inną opcją aby pomóc jest zapewnienie uchodźcom dachu nad głową albo zaoferowanie pracy. Nieważne czy możecie dać od siebie dużo, czy mało. Dla potrzebujących każda chęć pomocy jest dużym wsparciem. Dowiedzcie się co możecie zrobić, żeby pomóc uciekającym od wojny Ukraińcom.

Wsparcie finansowe

Jest to niesamowicie często wybierana opcja wsparcia uchodźców i Ukraińców, którzy zostali w kraju. Utworzona została nawet rządowa strona #PomagamUkrainie, na której znajdziecie fundacje i organizacje, które zbierają środki na różne cele. Więcej na ten temat pisał portal OlawaInfo.

Pomoc na dworcach w Warszawie

Warszawa jest jednym z częściej wybieranych miast, do których przyjeżdżają uchodźcy z granicy polsko-ukraińskiej. Przede wszystkim dlatego, że to tutaj można sprawnie przesiąść się do pociągów i autobusów w pozostałe części Polski i za granicę. Jednym z najlepszych sposobów aby pomóc, jest zgłosić się jako wolontariusz do jednego z działających w stolicy punktów. Potrzebne są osoby, które udzielą informacji uchodźcom, pomogą znaleźć właściwy pociąg albo dogadać się z pracownikami dworca. Jeśli macie możliwość to możecie przygotować kanapki, które potem rozdawane są potrzebującym. Niezwykle potrzebne są osoby, które znają język ukraiński i będą mogły zająć się tłumaczeniem.

Pomoc medyczna

Jeśli jesteście medykami to również taka pomoc przyda się w stolicy. Niejednokrotnie uchodźcy przyjeżdżają do Polski w kiepskim stanie. Na granicy zależy im tylko, żeby jak najszybciej przedostać się dalej i dopiero w Warszawie okazuje się, że coś im dolega. Taka pomoc jest dla nich na wagę złota.

Jeden komentarz o “Gdzie można zgłosić się z pomocą uchodźcom z Ukrainy w Mazowieckim?

Dodaj komentarz