Jak poszły matury w województwie mazowieckim?

Jak poszły matury w województwie mazowieckim?

W maju uczniowie ostatnich klas szkół średnich pisali egzamin dojrzałości. Maturzyści byli zmuszeni do zdawania matury z matematyki i języków: polskiego oraz wybranego obcego. Do tego mogli sobie inne przedmioty, który chcieli zdawać. Jak poradzili sobie maturzyści z Mazowsza?

Tegoroczne matury poszły lepiej niż rok temu. W zeszłym roku 80% zdających uzyskało pozytywny wynik, w tym roku było o dwa procenty więcej. Ten wynik zdawalności następująco przekłada się na poszczególne przedmioty: język polski zdało 95% zdających, a średni uzyskiwany wynik to 54%, z matematyką poszło nieco gorzej, zdało 82%, ale średni wynik był wyższy niż w przypadku języka polskiego- 61.5%. Język obcy to, podobnie do polskiego, wysoki wynik, z tym egzaminem poradziło sobie 94% maturzystów ze średnim wynikiem 79.5%.

Najlepsze wyniki w Warszawie

Z podziałem na miasta należy wyróżnić Warszawę. W stolicy spośród osób przystępujących do tegorocznej matury zdało 88%, czyli więc więcej niż wynosi wynik wojewódzki.

Egzaminy poprawkowe

Nie trzeba się przejmować, jeśli komuś poszło gorzej. Nie zdając jednego z przedmiotów, można przystąpić do egzaminu poprawkowego, który odbędzie się 23 sierpnia, jeśli ktoś sobie nie poradził z więcej niż jednym przedmiotem, może jeszcze raz przystąpić do matury w kolejnych latach.