Jak tanio kupić mieszkanie w Warszawie?
Rynek nieruchomości w Warszawie uznawany jest za największy i najdroższy w całym kraju. Bez wątpienia wpływ na to mają duże możliwości, wiele atrakcyjnych miejsc pracy i liczne udogodnienia związane z zamieszkiwaniem w tym miejscu. Zakup mieszkania, nawet takiego o mniejszym metrażu o jednak spory wydatek. Jak kupić tanio mieszkanie w Warszawie? Czy jest to w ogóle możliwe?
Najtańsze dzielnice Warszawy
Na cenę nieruchomości bardzo duży wpływ ma lokalizacja. Aby zaoszczędzić, warto szukać lokali, które usytuowane są w tańszych dzielnicach stolicy. Jest to między innymi: Rembertów, Wawer, Ursus czy Białołęka. Jeżeli mieszkania w tym miejscu również przekraczają nasz budżet, to możemy także zapoznać się z ofertą lokali na obrzeżach miasta.
Niższy standard – mniejsza cena
O cenie nie decyduje jednak tylko lokalizacja. Związana jest także z wartością gruntu oraz standardem budynku, oraz samego lokalu. Jeżeli dla mieszkańców nie jest dostępny podziemny parking, kamery, ochrona, widna i inne udogodnienia, a sam tynk jest i styropian na elewacji jest tani, to można spodziewać się niższej ceny. Do tego tańsze drzwi wejściowe, okna z PCV i parter – za takie mieszkanie możemy zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy mniej niż za nieruchomość o podobnym metrażu w wyższym standardzie i bardziej prestiżowej okolicy.
Mieszkanie do remontu
Jeżeli szukamy tańszych rozwiązań, to powinniśmy poświęcić uwagę na oferty mieszkań do remontu. Niekiedy możemy trafić na lokal, który będzie potrzebował jedynie odświeżenia lub niewielkiej ingerencji, aby przywrócić mu dawny blask. Mieszkania do remontu to również nierzadko możliwość sporej negocjacji ceny.
Centrum czy obrzeża miasta?
Centrum Warszawy to siedlisko wielu atrakcyjnych ofert pracy, edukacji i rozrywki. Mieszkańcy mają tutaj do dyspozycji rozwiniętą komunikację miejską, a także bogatą infrastrukturę lokali usługowych oraz sklepów. Nieruchomości w takim miejscu są zazwyczaj bardzo drogie i jeżeli zależy nam na oszczędnościach, to na próżno szukać tutaj okazji.
Zupełnie inaczej jest na obrzeżach miasta – Rembertowie czy Białołęce, gdzie do dyspozycji mamy więcej terenów zielonych. Poziom infrastruktury wcale nie odstaje od centrum i nie brakuje tutaj miejsc stworzonych do rekreacji, a także dobrego połączenia z innymi rejonami miasta. Na Bemowie, Targówku, czy Białołęce mamy dość bliską obecność obwodnicy. Jeżeli więc szukamy taniego mieszkania w Warszawie mniej znane dzielnice na obrzeżach miasta, mogą być strzałem w dziesiątkę.