Jak sprzedawać niepotrzebne rzeczy na Vinted? Skuteczne rady

Jak sprzedawać niepotrzebne rzeczy na Vinted? Skuteczne rady

Vinted to aplikacja, która porwała serca wielu kobiet i mężczyzn w Polsce. Jest to bardzo popularna aplikacja sprzedażowa, służąca pozbyciu się niepotrzebnych rzeczy z szafy. Aby jednak szybko i skutecznie sprzedawać elementy garderoby na tym portalu, trzeba poznać kilka zasad. Jak sprzedawać na Vinted? Poznaj przydatne wskazówki!

Odpowiedni tytuł i opis przedmiotu

Zacznijmy od podstawowej kwestii. Osoba oglądająca daną rzecz nie może jej dotknąć, sprawdzić faktury materiału i może nie wiedzieć o dodatkowych zaletach przedmiotu. Ważny jest więc bardzo dokładny opis rzeczy, który uwzględni jej wszelkie zalety.

Na przykład jeżeli jest to koszula z lnu, to zaznacz, że jest idealna na lato, gdyż super oddycha podczas wysokich temperatur. Jeżeli jest to softshell to zwróć uwagę na jego wodo i wiatroodporność, mnogość kieszeni i dodatkowe wywietrzniki.

W przypadku opisu aukcji bardzo ważną kwestią jest również tytuł. Sprzedam spodnie, lub treść tego typu zaginie wśród innych ofert w momencie. Opisz starannie, co sprzedajesz, w jakim rozmiarze, przedstaw firmę i jeżeli zmieścisz, dodaj wyróżniającą cechę przedmiotu.

Przykład: zamiast sprzedam kurtkę, napisz: Jeansowa kurtka rozm. M LEVIS na wiosnę

Dodaj hashtagi

Hashtagi nie dość, że są bardzo popularne, to jeszcze mogą wpłynąć na wyniki wyszukiwania. Jeżeli wiec będzie kilka podobnych aukcji, a akurat Twoja będzie miała dodane hashtagi, to jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że Twoja oferta będzie wyżej w wynikach wyszukiwania.

Przykłady hashtagów: #spodnielevis #koszulalacoste #jeans

Przyłóż się do zdjęć

Jeszcze przed samym zrobieniem zdjęć, określ gdzie chcesz je zrobić. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie sesji zdjęciowej w pomieszczeniu, które ma jak największy dostęp do naturalnego światła. Nie będziesz wtedy musiała doświetlać przedmiotów sztucznym oświetleniem i wyjdą o wiele lepiej.

Jeżeli masz już miejsce, pora na tło. Powinno być ono jak neutralne. Dobrze sprawdzają się białe płytki, dywany o pastelowych barwach itp. Jednak tutaj jest duże pole do popisu i możesz wyróżnić się spośród innych, używając nietypowego tła. Możesz zastosować również dekoracje jak magazyny o modzie, kapelusz, czy buty. Takie dodatki sprawiają, że potencjalny kupiec wyobraża sobie całą stylizację w połączeniu z danym elementem, a sama rzecz staje się bardziej atrakcyjna.

Idziemy dalej. W przypadku samych zdjęć oczywiście ważna jest ich jakość. Idealnie, jeżeli masz dostęp do lustrzanki. Jednak nowoczesne telefony już prawie niczym nie ustępują drogim i ciężkim sprzętom, jeżeli chodzi o amatorskie zdjęcia na potrzeby takich portali jak Vinted.