Samochodem, czy komunikacją miejską – jak poruszać się po Warszawie?
Warszawa to miasto o dużych możliwościach. Nieprzerwanie cieszy się ogromną popularnością, a inwestorzy bardzo chętnie zostawiają tutaj swój kapitał. Stolica polski cały czas się rozwija i odnotowuje coraz większą liczbę ludności na swym terenie. Prowadzi to oczywiście do zwiększonego ruchu na ulicach. W jaki sposób warto przemieszczać się po Warszawie?
Warszawa to miasto o najwyższym udziale transportu publicznego w kraju. Aż 54 % przejazdów odbywały się przy udziale komunikacji miejskiej – autobusu, metra lub tramwaju. Mniej niż jedna czwarta podróży odbywa się w tym miejscu przy użyciu samochodu, lecz i tak niezależnie od godziny spotykamy się tutaj ze sporym ruchem na ulicach. Szacuje się, że około 600 pojazdów przypada tu na tysiąc mieszkańców, a w Śródmieściu jest to nawet stosunek 800/1000.
Codzienne przejazdy po Warszawie
Przemieszczanie się po Warszawie w godzinach szczytu to prawdziwa udręka. Bez względu na to, jaki środek komunikacji wybierzemy, musimy zachować szczególną ostrożność. Ze względu na ogromne korki, spora liczba mieszkańców decyduje się na komunikację miejską. Jest to bardzo mądry wybór, szczególnie jeżeli chodzi o rejon Śródmieścia, gdzie połączenie jest doskonałe. Problemem może być dojazd z obrzeży miast do centrum lub odwrotnie.
Sytuacja ta nie jest taka przyjemna również zimą, gdy przy minusowych temperaturach oczekujemy naszego środka transportu i nie mamy bezpośredniego transportu do miejsca, do którego chcemy się dostać.
Inna komunikacja
Alternatywą własnego samochodu oraz komunikacji miejskiej są taksówki. Istnieją także liczne aplikacje, które umożliwiają bardzo tanie przejazdy, zamawiając przewoźnika przy użyciu smartfona. Jeżeli chodzi o pozostałe środki transportu, to z pewnością nie można pominąć hulajnóg, czy skuterów na wynajem. Szczególnie w dodatnich temperaturach jest to sprawny sposób, aby przemieszczać się po mieście. Ekologicznym i ekonomicznym wyborem jest także rower.