Gdzie wyjechać na majówkę pod Warszawę? Atrakcji jest więcej niż myślisz!

Gdzie wyjechać na majówkę pod Warszawę? Atrakcji jest więcej niż myślisz!

Planujesz spędzić weekend majowy w Warszawie, ale jednocześnie skorzystać z pięknej pogody? W samym mieście i jego okolicach znajdziesz szereg atrakcji idealnych na jednodniowe wypady całą rodziną. Może to być doskonała okazja, aby lepiej poznać rejon stolicy – w końcu w codziennym, szybkim tempie życia brakuje czasu na tego typu wycieczki. W którym kierunku warto się udać, aby cieszyć się udaną majówką?

Podwarszawskie miejscowości kryją tajemnice

Jeśli Warszawę masz zjeżdżoną w każdym kierunku, czas wyruszyć w teren i poznać bliżej zakamarki wokół stolicy. Warto wiedzieć, że jest to mnóstwo terenów zielonych – w końcu wokół całej Warszawy rozciąga się słynny Kampinoski Park Narodowy. Jeśli poza wypoczynkiem na łonie natury szukasz dla siebie czy dzieci czegoś więcej, wybierz np.:

 • Pomiechówek,
 • Powsin,
 • Zalesie Górne,
 • Błonie,
 • Konstancin-Jeziorną,
 • Piaseczno,

Znajduje się tu mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu, które przypadną do gustu każdemu, kto choć na chwilę chce oderwać się od miejskiej codzienności. Park wodny, park linowy, liczne parki i lasy, a także bajkowe eksponaty czy minizoo to tylko niektóre z nich.

Jak zorganizować wypad za miasto?

Jednodniowe wycieczki kuszą do tego, aby zabrać ze sobą mały, nieobciążający ekwipunek, który nie wymaga zbyt wielu przygotowań. To oczywiście pułapka – nawet do krótkiego zwiedzania bez planowanego noclegu nie należy podchodzić beztrosko. Co ze sobą zabrać, aby nic cię nie zaskoczyło? Oto krótki niezbędnik:

 • plecak (pojemność zależy od tego, co dodatkowo planujesz w nim zmieścić,
 • naładowany telefon i powerbank (sprawny telefon przyda się nie tylko do komunikacji, ale choćby jako GPS w terenie),
 • odpowiedni ubiór, obuwie i nakrycie głowy (wszystko dostosowane do celu podróży)
 • płaszcz przeciwdeszczowy (nawet w warunkach miejskich czy podmiejskich pogoda może zmieniać się z godziny na godzinę),
 • przyjmowane lekarstwa i inne środki medyczne (potknięcie, zwichnięcie kostki, ukąszenie przez owada – na wycieczce terenowej może zdarzyć się naprawdę wszystko i warto być odpowiednio zabezpieczonym).

A co z jedzeniem? Czy prowiant w postaci tradycyjnych kanapek wciąż jest na topie? Niekoniecznie musisz zabierać ze sobą całej lodówki. Jeśli wiesz, że na miejscu znajdują się sklepy czy gastronomia – nie ma sensu dźwigać dodatkowych produktów. Sprawdź także, czy w wybranej miejscowości działa cukiernia. Piaseczno, Nowy Dwór Mazowiecki, Legionowo i mnóstwo innych miast w pobliżu Warszawy to lokalizacje, gdzie działa sieć Piekarni Grzybki – na pewno znajdziesz tam dla siebie ulubiony wypiek.