Okrutne zbrodnie ostatnich lat z woj. mazowieckiego i nie tylko

Okrutne zbrodnie ostatnich lat z woj. mazowieckiego i nie tylko

Na świecie dzieją niestety potworne rzeczy – często nie aż tak daleko nas.

W tym krótkim artykule przedstawimy dwie okrutne zbrodnie ostatnich lat.

Morderstwo w Rakowiskach

Pod koniec 2014 roku doszło do niezwykle brutalnej zbrodni w Rakowiskach. Zginęło małżeństwo Agnieszki i Jerzego Niedźwiedziów. Zabójstwo dokonał ich syn, Kamil Niedźwiedź, oraz partnerka syna, Zuzanna Maksymiuk. Agnieszka i Jerzy sprzeciwiali się związkowi Kamila i Zuzanny – twierdzili, że dziewczyna ma na ich syna zły wpływ. W ramach odwetu para postanowiła popełnić morderstwo na rodzicach Kamila.

Zbrodnia jest tym bardziej przerażająca z uwagi na fakt, że Zuzanna i Kamil w chwili popełnienia jej mieli jedynie po 18 lat. Para ta zaatakowała rodziców Kamila około 2:00 w nocy przygotowanymi wcześniej narzędziami. Opis zbrodni jest wstrząsający – Agnieszka i Jerzy bronili się jak mogli, Jerzemu udało się nawet wytrącić napastniczce nóż, jednak nic to ostatecznie nie dało – Kamil i Zuzanna w brutalny sposób zabili rodziców Kamila.

Kajetan Poznański – morderstwo w Warszawie

Kajetan Poznański zabił w niezwykle okrutny sposób nauczycielkę języka włoskiego. Poznański pochodził z Poznania, jednak po liceum przeniósł się do Warszawy. Tam pracował jako bibliotekarz.

Do zbrodni doszło w lutym 2016 roku – sprawca miał wtedy 27 lat. Kajetan Poznański zadał Katarzynie J. wiele ciosów nożem, po czym poćwiartował jej ciało, przewiózł do swojego mieszkania i tam podpalił. Mężczyzna ukrywał się przed policją przez dwa tygodnie – złapano go w stolicy Malty. Zbrodnia ta wstrząsnęła całą Polską. Kajetan Poznański w 2021 roku został skazany na dożywocie.