Parki Krajobrazowe w Mazowieckim cz. 2

Parki Krajobrazowe w Mazowieckim cz. 2

Niedawno przygotowaliśmy listę pięciu parków krajobrazowych na terenie województwa mazowieckiego. Na tym jednak nie kończymy, bo do omówienia pozostało jeszcze kilka.

Kozienicki Park Krajobrazowy

Kozienicki Park jest położony na terenie dawnej Puszczy Radomskiej, dzięki czemu znajduje się w nim wiele gatunków roślin i zwierząt. To piękny las, który można zobaczyć, korzystając z kilkunastu pieszych ścieżek przyrodniczych.

Mazowiecki Park Krajobrazowy

Park imienia Czesława Łaszka mieści się we wschodniej części Warszawy w takich miast jak Józefów, Otwock i Karczew. Jest jednym z elementów, które tworzy Zielony Pierścień Warszawy, pozostałe to Kampinoski Park Narodowy oraz Chojnowski Park Krajobrazowy. Jednym ze zwierząt żyjącym w tym parku jest łoś, którego populacja stale wzrasta.

Nadbużański Park Krajobrazowy

To jeden z największych polskich parków krajobrazowych, a zajmuje powierzchnię 139000 hektarów. Obejmuje lewobrzeżną część Doliny Dolnego Bugu oraz fragmenty Narwi i Liwca. Do jego terenów zalicza się Puszczę Białą, Bory Łochowskie i Lasy Cerananowskie.

Podlaski Przełom Bugu

Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu” to 30 904 hektarów podzielone prawie po równo na dwa województwa. 15 393 hektarów znajduje się w województwie mazowieckim, a 15 511 hektarów w lubelskim. Są w nim trzy ścieżki dydaktyczno- przyrodnicze oraz zróżnicowane rezerwaty przyrody.