Spływy kajakowe na Mazowszu

Spływy kajakowe na Mazowszu

Kajaki od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. Coraz więcej osób interesuje się spływami, zarówno takimi jedno, jak i kilkudniowymi. O tym co warto zabrać ze sobą na spływ pisał już portal Szczecinekinfo. Dziś przedstawimy Wam kilka ciekawych propozycji na spływy kajakowe w województwie mazowieckim. Być może znajdziecie tutaj coś dla siebie i w lato postanowicie wybrać się na wycieczkę właśnie na spływ kajakowy.

Rzeka Świder

Idealny spływ dla mieszkańców Warszawy, ponieważ dojazd do miejsca, w którym się zaczyna, zajmuje z centrum stolicy tylko 30 minut. Rzeka jest płytka, więc można spokojnie wybrać się na taką wycieczkę z dziećmi. Jednocześnie można wybrać bardzo spokojne fragmenty do opalania się, jak i bardziej dzikie miejsca, gdzie w środku lasu będziecie mogli się zrelaksować i posłuchać dźwięków natury.

Rzeka Liwiec

Jedna z bezpieczniejszych rzek w Polsce, która świetnie nadaje się dla początkujących kajakarzy, albo dla osób, które nie chcą się zbytnio trudzić, ale bardzo przyjemnie spędzić czas. Rzeka jest szeroka i raczej nie spotkacie na niej przeszkód. Dodatkowo przepływa przez obszar Natura 2000, więc możecie spodziewać się wspaniałych krajobrazów.

Rzeka Bzura

Przez dłuższy czas Bzura nie cieszyła się dużą popularnością ze względu na duże zanieczyszczenie. Na całe szczęście dużo się w tym temacie polepszyło i teraz spokojnie można się wybierać na spływy weekendowe. Znaleźć można tereny, które są łatwiejsze i trudniejsze więc każdy znajdzie coś dla siebie. Odcinek od Sochaczewa jest dosyć spokojny, więc możecie wybrać się na niego jeśli nie macie dużego doświadczenia z kajakami. Przez niemal 30 km płynie się przy polach i łąkach.

Rzeka Jeziorka

Spływ Jeziorką jest już nieco trudniejszym spływem, przede wszystkim ze względu na częste przeszkody naturalne. Nie będzie on więc idealny dla rodzin z dziećmi. Jeśli jednak chcecie wybrać się na spływ w miejsce, gdzie nie ma prawie wcale turystów, to jest to idealna rzeka. Rzeka jest kręta i często znajdziecie na niej powalone drzewa. Zdecydowanie nie będziecie nudzić się na spływie nią.

Rzeka Wkra

Na początku powinniście wiedzieć, że nie jest to idealne miejsce dla osób lubiących spokój. Przede wszystkim dlatego, że jest to najbardziej turystyczna rzeka Mazowsza. Niemal cała stolica przyjeżdża tutaj na jednodniowe spływy kajakowe. Nic dziwnego, ponieważ jest ona bardzo urokliwą rzeką i nie należy do najtrudniejszych. Przepływa przez wiele mazowieckich wsi, więc zdecydowanie jest na co patrzeć płynąc kajakiem.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w tym zestawieniu coś dla siebie. Pamiętajcie, że spływy kajakowe są naprawdę wspaniałą atrakcją nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale też dla grup przyjaciół.

Jeden komentarz o “Spływy kajakowe na Mazowszu

Dodaj komentarz