Atrakcje turystyczne w Płocku – Miejskie ZOO

Atrakcje turystyczne w Płocku – Miejskie ZOO
fot. pixabay.com

Szukasz ciekawego miejsca w Płocku, które zainteresuje Twoje dzieci? Koniecznie odwiedź Płocki Ogród Zoologiczny, w którym będziesz mieć okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt.

Każde dziecko uwielbia wizyty w ZOO. Wypoczywając na Mazowszu w okolicach Płocka, warto zajrzeć do tamtejszego Ogrodu Zoologicznego, w którym nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży. Sprawdź, jakie gatunki zwierząt można tam spotkać.

ZOO w Płocku – bogactwo gatunków zwierząt

Wśród najpopularniejszych ssaków występujących na terenie Płockiego Ogrodu Zoologicznego wyróżnić można fokę szarą, lamparta perskiego, lwa, pandę małą, osła somalijskiego, słonia indyjskiego czy zebrę Hartmanna. Wśród ptaków warto zwrócić uwagę m.in. na arę zieloną, kondora wielkiego, puszczyka, sowę śnieżną oraz żurawia mandżurskiego.

Jeśli chodzi o gady to na terenie ZOO spotkać można chociażby aligatora missisipijskiego, gekona madagarskiego, boa dusiciela, legwana kubańskiego czy żółwia olbrzymiego. Do gatunku płazów występujących na terenie ZOO w Płocku zaliczają się m.in.: traszka cesarska, ropucha aga, chwytnica kolorowa czy żaba pomidorowa. Występują tu również ryby słodko- i słonowodne, czy bezkręgowce takie jak patyczaki, karaczany, straszyki, ptaszniki, ślimaki czy krewetki. Łącznie na terenie ZOO w Płocku znajduje się aż 580 gatunków zwierząt, w tym wiele rzadko spotykanych w innych ogrodach.

Dodatkowe atrakcje w Płockim Ogrodzie Zoologicznym

Poza podziwianiem licznych gatunków zwierząt, na terenie ZOO w Płocku odbywają się cykliczne imprezy i wydarzenia kulturalno-sportowe. W zależności od miesiąca na odwiedzających czeka masa atrakcji. Wśród nich są chociażby Lodowa Wystawa Fotograficzna, Trąbalscy w ZOO, ZOONOOOC, Nocny Bieg w ZOO czy Halloween w ZOO. Niestety z powodu pandemii znaczna część imprez w ostatnim czasie musiała zostać odwołana lub przełożona na przyszły termin.