Czerwony Krzyż i Fundacja PepsiCo łączą siły w pomaganiu

Czerwony Krzyż i Fundacja PepsiCo łączą siły w pomaganiu

Fundacja PepsiCo zdecydowała się zawiązać współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem i przeznaczy łącznie 880 tysięcy dolarów amerykańskich na pomoc dzieciom uchodźców z Ukrainy. Pieniądze zostaną przeznaczone na świetlice integracyjne oraz posiłki.

Z przeznaczonych środków do końca roku zostanie wydanych 180 tysięcy posiłków. Zakupiono między innymi mleko dla niemowląt, a także pieluszki oraz inne środki higieny i podstawowe produkty.

Świetlice integracyjne

W ostatnim czasie utworzonych zostało siedem świetlic, w których oferuje się wyjścia do kina, teatru, zajęcia sportowe i plastyczne czy konsultacje psychologiczne. We wszystkich utworzonych placówkach integracyjno- edukacyjnych dzieci uczą się języka polskiego, by łatwiej mogły integrować się z dziećmi z Polski.

Świetlice zajmują się także polskimi dziećmi. W placówce w Płocki jest 15 ukraińskich i 11 polskich dzieci. W świetlicy jest nauczyciel języka polskiego oraz opiekunowie. Straż Miejska organizuje tam warsztaty dotyczące bezpieczeństwa. W innych placówkach dostępni są na przykład logopedzi czy nauczyciele języka angielskiego.

Organizacje pozarządowe zapewnią posiłki dla osób z Ukrainy

W akcje pomocy osobom z Ukrainy, które uciekły przed wojną w ich kraju angażują się również organizacje pozarządowe. W najbliższym czasie w akcję żywieniową zaangażowanych będzie czternaście takich organizacji, które od sierpnia do końca listopada wydadzą prawie 47 tysięcy dwudaniowych zestawów obiadowych.