Wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie!

Wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie!

W zeszłym roku musieliśmy pogodzić się z brakiem jarmarków świątecznych, dlatego teraz jeszcze bardziej nie możemy doczekać się związanych z nim atrakcji. W wielu polskich miastach od minionego weekendu możemy cieszyć się świąteczną atmosferą. Nie inaczej jest w Warszawie, ponieważ już w piątek 26 listopada pojawiły się pierwsze stragany.

Gdzie w tym roku warto się udać?

Już od zeszłego piątku możemy podziwiać świąteczne ozdoby i jarmarkowe stragany tuż obok kolumny Zygmunta. Po raz kolejny to właśnie Barbakan staje się miejscem obleganym nie tylko przez warszawiaków, ale również turystów z całej Polski. Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku trwać będzie aż do 6 stycznia. Warto jednak mieć na uwadzę, że domki otwarte są w określonych godzinach. Od niedzieli do czwartku zakupy można robić od 11 do 20. W piątki i soboty stragany czynne są od 11 do 21:30. W tych samych godzinach zakupy zrobimy 25 i 26 grudnia, oraz 31 grudnia i 1 stycznia. 

Oprócz straganów, które już możemy odwiedzać, warto wspomnieć o lodowisku na Starym Rynku. Jest to coroczna atrakcja, której nie może zabraknąć także teraz. Już na początku grudnia zapraszamy do jazdy na łyżwach dookoła warszawskiej syrenki.

Co nas czeka na Jarmarku Bożonarodzeniowym?

Każdy kto wybiera się na jarmark świąteczny ma ochotę skosztować grzanego wina. To właśnie do straganów z korzennym grzańcem ustawiają się zawsze największe kolejki. Nie mogło więc zabraknąć go i w tym roku. Oprócz tego podczas warszawskiego jarmarku będzie można spróbować świątecznych potraw, grillowanych mięs i oscypka podawanego z żurawiną. Standardowo nie zabraknie także słodkości. Dla wszystkich chętnych pojawią się prażone orzechy, pieczone kasztany, owoce w czekoladzie, a także tradycyjne świąteczne ciasteczka i pierniki. 

Oprócz picia i jedzenia na Jarmarku Bożonarodzeniowym czeka cała masa świątecznych produktów. Kupić na nim można ozdoby choinkowe, wyroby ceramiczne, biżuterię, stroiki, a także ogrom innych dekoracji. Nie zabraknie też grubych, zimowych skarpet, czapek i rękawiczek. Z pewnością znajdziecie tam ciekawe prezenty dla najbliższych, ale też akcesoria do własnego domu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich warszawiaków, ale też turystów, do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca. To właśnie na Jarmarku Bożonarodzeniowym można poczuć ducha świąt!