Kampinoski Park Narodowy – gdzie wybrać się na pieszą wycieczkę

Kampinoski Park Narodowy – gdzie wybrać się na pieszą wycieczkę

Puszcza Kampinoska położona jest tuż pod samą Warszawą, dlatego cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców stolicy. Odwiedzając ją warto oczywiście przejść się po Starym mieście i nie tylko (więcej ciekawych miejscówek można znaleźć w tym artykule). W samym Parku Krajobrazowym znaleźć możemy szlaki piesze i rowerowe. Gdzie warto pojechać będąc tam po raz pierwszy?

Jakie ścieżki dydaktyczne powinno się zobaczyć?

Ścieżki dydaktyczne charakteryzują się tym, że nie są długie. Przeważnie mają od 1,5 do 4km. Będą więc doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi, ale też dla każdego kto nie planuje długiego spaceru. Jeszcze bardziej zachęcają tym, że przeważnie zaczynają się tuż obok parkingów, a tablice informacyjne mogą nieraz zaciekawić informacjami. Najpopularniejsze ścieżki dydaktyczne to Ścieżka do Karczmiska, Ścieżka Doliną Roztoki i Ścieżka Wokół Opalenia i to właśnie nimi warto się przejść na samym początku przygody z Parkiem.

Jakie zwierzęta można spotkać w Puszczy Kampinoskiej?

Symbolem Kampinoskiego Parku Narodowego jest łoś i szacuje się, że w Puszczy żyje ich około 400. Ponieważ Park ten jest w większości zalesiony i bagnisty, to nie dziwi, że spotkać można tam bobry. W Kampinoskich lasach żyją też rysie i dziki. Jest to też dom niemal 200 gatunków ptaków, na przykład Bociana Czarnego. Będąc w Puszczy w weekendy albo w sezonie letnim spotkanie dzikich zwierząt jest mało prawdopodobne. Jeśli jednak lubisz bardzo wczesne poranki i masz czas w środku tygodnia wiosną lub jesienią, to być może uda Ci się spotkać na szlaku łosia. W szczególności lubią one wylegiwać się na polanach. Z racji tego, że są to duże ssaki, nie sposób ich nie zauważyć.