Jakie są największe atrakcje Mazowsza? cz.1

Jakie są największe atrakcje Mazowsza? cz.1

Województwo mazowieckie bardzo często kojarzy nam się tylko z Warszawą. O tym co ciekawego można zobaczyć w stolicy można przeczytać na portalu WarszawaInfo. Dziś jednak skupimy się na atrakcjach, które znajdują się poza Warszawą. Będzie to idealna wskazówka zarówno dla mieszkańców stolicy i okolicznych miejscowości, którzy nie wiedzą gdzie wybrać się na weekend, jak i dla wszystkich, którzy mieszkają poza województwem mazowieckim i nigdy nie planowali odwiedzić go na dłużej.

Żelazowa Wola

Niewielka miejscowość, którą znają wszyscy pianiści na całym świecie. To właśnie tam urodził się Fryderyk Chopin. Dzięki temu zwiedzić możemy jego dom, obejrzeć filmy, które poświęcone są jego życiu i twórczości, a nawet wziąć udział w Niedzielnych Recitalach Chopinowskich. Warto również zostać tam trochę dłużej i wybrać się na spacer po parku, ponieważ jest on niezwykle urokliwy.

Sierpc

Na wycieczkę do Sierpca warto poświęcić cały dzień. To właśnie w nim znajduje się Muzeum Wsi Mazowieckiej. Jest to doskonałe miejsce na rodzinną wyprawę. Dzieci będą miały ogromną przestrzeń na bieganie i zwiedzanie, ponieważ tamtejszy skansen rozciąga się na 60 hektarach! Do każdego domu można wejść i zobaczyć jak w XIX i XX wieku wyglądały mazowieckie mieszkania. Warto tutaj również wspomnieć, że znajdujące się w nim budynki nie są replikami. Wszystkie domy i akcesoria, które się w nich znajdują są oryginalnymi zabudowaniami z minionych wieków.

Czersk

Zamki są jednymi z najczęściej i najchętniej odwiedzanych atrakcji w każdym regionie. Nic więc dziwnego, że ruiny zamku w Czersku chętnie oglądają nie tylko mieszkańcy województwa mazowieckiego, ale również turyści z pozostałych rejonów Polski. Jeśli planujecie wycieczkę właśnie do tej robiącej wrażenie warowni, możecie sprawdzić program wydarzeń. Często można trafić na pokazy rycerskie i rekonstrukcje średniowiecznych wydarzeń. Jest to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych!

Zachęcamy do odwiedzania województwa mazowieckiego nie tylko ze względu na Warszawę, ale i pozostałe atrakcje. Szczególnie, że jest tu sporo miejsc, które są warte zobaczenia!