Punkty widokowe w Warszawie zapierające dech w piersi

Punkty widokowe w Warszawie zapierające dech w piersi

Położenie Warszawy na dość płaskim terenie Niziny Mazowieckiej sprawia, że nie mamy tutaj zbyt wiele naturalnych punktów widokowych. Na szczęście istnieją specjalnie przygotowane tarasy widokowe, które umożliwiają podziwianie pięknej panoramy miejskie.

Pałac Kultury i Nauki

Pierwszym miejscem na liście jest oczywiście Pałac Kultury i Nauki. To tutaj z 30 piętra możemy podziwiać panoramę Warszawy z niemal każdej strony. Dodatkową atrakcją jest możliwość zobaczenia tak pięknego widoku wieczorem.

Gnojna Góra

Chociaż nazwa nie zachęca, to z pewnością warto wybrać się w to miejsce. Do drugiej połowy XVIII wieku było tutaj wysypisko śmieci. Obecnie na szczycie góry usypanej przez stulecia znajduje się taras widokowy, z którego możemy podziwiać piękny widok na Wisłę oraz prawobrzeżną część miasta.

Taras Widokowy na dzwonnicy kościoła Św. Anny

Aby wznieść się ponad dachy pobliskich kamieniczek oraz wdrapać na szczyt tarasu widokowego konieczne jest pokonanie aż 150 schodków. Ten trud jednak zostaje wynagrodzony, gdyż widok zapiera dech w piersi. Z dzwonnicy kościoła Św. Anny zobaczymy warszawską starówkę oraz prawy brzeg Wisły z innej perspektywy.

Ogród na Dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego to piękne miejsce. Na dachu tej placówki znajduje się klimatyczny ogród z pięknym widokiem. Miejsce jest bardzo popularne wśród mieszkańców Warszawy, a znajduje się niedaleko Bulwarów Wiślanych.

Kopiec Powstania Warszawskiego

To sztuczne wzniesienie (120 m), które usypane zostało po wojnie z gruzów zniszczonej Warszawy. Na szycie znajduje się pomnik Polski Walczącej, do której prowadzi 400 schodów. Na pamiątkę powstańców co rok na szycie kopca płonie ogień.

Górka Kazurka (Wzgórze Trzech Szczytów)

Ciekawym miejscem na mapie Ursynowa jest Górka Kazurka. Oferuje ona widok na Las Kabacki, widok na okoliczną zieleń i budynki Ursynowa. Jeżeli jesteśmy akurat w pobliżu, z pewnością warto tu zajrzeć.

Kopiec Moczydłowski

Ostatnim ciekawym punktem widokowym w Warszawie, który przedstawimy, znajdziemy w Parku Moczydłowskim. Góra Moczydłowska oferuje nam piękne widoki na Warszawę z góry. Stanowi ona 3 miejsce, co do wysokości tego typu wzniesień, zaraz po Górze Szczęśliwickiej i Górce Kazurce.