Skarby Legionowa – co warto zobaczyć?

Skarby Legionowa – co warto zobaczyć?

Legionowo to miasto położone w województwie mazowieckim, w niewielkiej odległości od stolicy Polski – Warszawy. Historia miasta jest dość młoda, gdyż zaczyna się w XIX wieku. Nie oznacza to jednak, że brakuje tutaj atrakcji i zapierających dech w piersi zabytków. Co warto zobaczyć w Legionowie?

Willa Bratki

Legionowo słynie z pięknych i zabytkowych willi. Przykładem jest tutaj klimatyczne Willa Bratki, która została wzniesiona w 1928 roku dla rodziny Millerów. W 1931 roku w tym miejscu siedzibę miał Urząd Gminy Legionowo. Willa przetrwała wojnę, a po niej znajdował się tutaj szpital rejonowy. Obecnie mieści się tutaj Muzeum Historyczne w Legionowie, które z pewnością warto zobaczyć.

Zespół Willowo-parkowy „Kozłówka”

To miejsce zasługuje na szczególną uwagę, gdyż jest to najstarszy obiekt w Legionowie. To zespół, w skład którego wchodzą wille wraz z parkiem ją otaczającym. Historia tego miejsca sięga 1885 roku. Kozłówka związana jest z hrabią Augustem Potockim. Był on inicjatorem budowy dworku myśliwskiego, który otoczony jest parkiem.

Plaża w Wieliszewie

Jeżeli chcemy wypocząć, to z pewnością zainteresuje nas bliskość natury. O piękne okoliczności przyrody zadbała plaża w Wieliszewie, która oferuje swoim gościom mnóstwo piasku, a także świetne kąpielisko. Jest to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Spragnieni odpoczynku po całodziennej wyprawie, warto odwiedzić to miejsce.

Jezioro Kwietniówka

Alternatywą dla pragnących wypoczynku na łonie natury jest Jezioro Kwietniówka. Odwiedzając to miejsce, możemy odpocząć od zgiełku miasta i zażyć dużej dawki spokoju. Możemy urządzić tu piknik, romantyczną kolację, lub grilla.

Rezerwat przyrody Puszcza Słupecka

Legionowo zapewnia nam mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu. Jest to więc miejsce, w którym spędzimy czas we dwoje lub z rodziną. Niedaleko miasta znajduje się słynny rezerwat przyrody Puszcza Słupecka, która oferuje leśny spokój, ciszę i świeże powietrze. Zwiedzanie rezerwatu to wspaniały pomysł na krótszą lub dłuższą wyprawę.

Dynioland

Kolejnym ciekawym miejscem na mapie legionowa jest Dynioland. Na miejscu znajdziemy wiele odmian dyń, które występują w różnych rozmiarach. Istnieje możliwość zrobienia ogniska w ty miejscu, po wcześniejszym uzgodnieniu. To idealne zwieńczenie trasy pieszej lub rowerowej.