Warszawa – top 5 dzielnic do zamieszkania

Warszawa – top 5 dzielnic do zamieszkania

Warszawa swoim wdziękiem przyciąga mieszkańców z całego kraju i nie tylko. Stolica zaliczana jest do jednego z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Mieszkańcy mają tutaj do dyspozycji atrakcyjne miejsca pracy, rozrywki oraz relaksu. Dzielnice Warszawy znacznie się od siebie różnią i każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego. Stworzyliśmy subiektywny ranking dzielnic Warszawy najlepszych do zamieszkania. Zapraszamy do zapoznania się z listą.

Śródmieście

Oczywiście najpopularniejszą dzielnicą Warszawy jest Śródmieście. Mieszkańcy do dyspozycji mają niezawodną komunikację miejską, która jest dobrze rozbudowana. Możemy korzystać z autobusów, pociągów, metra oraz tramwajów.

Nie brakuje tutaj także atrakcji kulturalnych – kina, galerie, muzea i teatry z pewnością zadowolą każdego fana sztuki. Możemy także liczyć w tym miejscu na duży wybór lokali gastronomicznych. W Śródmieściu siedziby swoich firm mają także międzynarodowe firmy, które przyciągają kuszącymi ofertami pracy.

Mokotów

Dzielnica ta jest bardzo różnorodna. Z jednej strony jest tutaj wiele parków miejskich i zieleni, a z drugiej wieżowce z wielkie płyty. W tej dzielnicy doskonale widać połączenie nowoczesności z historią, co jest domeną Warszawy. Do dyspozycji mieszkańców jest dobra komunikacja miejsca oraz bogata oferta kulturalna.

Wola

To miejsce, które bardzo dynamicznie się rozwija. Nowe biurowce oraz inwestycje mieszkaniowe, liczne bary i restauracje oraz bliskość centrum przemawiają za zamieszkaniem w tej dzielnicy. Na Woli decydują się zamieszkać coraz częściej rodziny z dziećmi. Nic dziwnego, jest tutaj bardzo duży wybór żłobków, przedszkoli oraz szkół.

Ursynów

Przez wiele lat Ursynów słynął z tego, że zamieszkiwany był przez dziennikarzy, naukowców i znane osobistości. Obecnie znajdziemy tutaj mnóstwo ofert z rynku wtórnego, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dużą zaletą dzielnicy jest dobrze i szybkie połączenie z centrum, bogata infrastruktura miejska oraz Las Kabacki.

Praga Południe

Na terenie tej dzielnicy możemy znaleźć 100-letnie kamienice oraz nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Liczne bary oraz restauracje, a także zielone tereny zachęcają do spacerów i zwiedzania. Z pewnością największą atrakcją jest tutaj Stadion Narodowy, Park Skaryszewski, a najbardziej znanym rejonem Saska Kępa.