Co warto zobaczyć w Warszawie?

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Warszawa, która stanowi stolice Polski, ma do zaoferowania bardzo wiele. To tętniąca życiem metropolia, w której możemy dostrzec połączenie tradycji z nowoczesnością. Mamy tutaj do wyboru mnóstwo atrakcji, zabytków i wydarzeń kulturalnych. Co warto zobaczyć, wybierając się do Warszawy? Sprawdź prawdziwe must have każdego turysty i mieszkańca.

Łazienki Królewskie

Ten rozległy i przepiękny park jest jednym z ulubionych miejsc na długie spacery na liście mieszkańców. W jego samym sercu mieści się rezydencja letnia ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. W Łazienkach znajdziemy amfiteatr, oranżerie, a nawet ogród chiński. Jest to miejsce, które z pewnością warto zobaczyć.

Stare Miasto i Zamek Królewski

Będąc w Warszawie, nie sposób odwiedzić Warszawskiej Starówki. Możemy zobaczyć tutaj wiele kolorowych i różnoimiennych kamienic, które tworzą niesamowity klimat miejsca. Wąskie uliczki, zabytkowe kamienice – nic dziwnego, że miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Belweder

Zwiedzając Warszawę, nie sposób także przegapić Pałacu Belwederskiego. To zabytek o niesamowitym charakterze wizualnym. Jego konstrukcja wznosi się na skraju skarpy wiślanej. Niegdyś była to honorowa siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, aktualnie zwiedzanie pałacu jest bezpłatne dla każdego.

Pałac Prezydencki

Pałac Prezydencki jest jedną z wizytówek Warszawy. Został wzniesiony w latach czterdziestych XVII wieku i chociaż początkowo był barkowym pałacem, to obecnie pełni rolę siedziby prezydenckiej. Najważniejszym pomieszczeniem jest Sala Kolumnowa. Oprócz tego warto zobaczyć Salę Bankietową czy Salonik Zimowy. Pałac Prezydencki można zwiedzić tylko po ówczesnej rejestracji.

Praga

To dzielnica, która przetrwała II wojnę światowo i uchodzi za jedną z najbardziej autentycznych miejsc, gdzie można poczuć klimat dawnych lat. Uważane jest za idealną dzielnicę dla młodych i kreatywnych umysłów. Znajdziemy tu ciekawą architekturę, która łączy zabytki z nowoczesnymi budownictwem, a także urokliwe knajpy, galerię sztuki oraz Muzeum Warszawskiej Pragi.

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik jest pierwszym w Polsce centrum nauki. Składając wizytę w tym miejscu, jesteśmy w stanie dowiedzieć się więcej o otaczającym nas świecie i zachodzących w nim zmianach. Znajdziemy tu setki eksponatów i urządzeń, które pozwolą nam zgłębić tajniki naszej planety i nas samych.